Konta bankowe dla firm - w jakim banku założyć konto firmowe?

 

To pytanie zadaje sobie na pewno większość osób prowadzących własne firmy czy działalność gospodarczą. Wśród banków które oferuje konta firmowe w ostatnim czasie na prowadzenie wysunął się bardzo popularnych wśród osób prowadzących własny biznes – Smart Bank. Główny atuty to oczywiście koszt posiadania konta firmowego, w niektórych bankach prowadzenie tego typu konta to nadal kwoty rzędu kilkudzeisięciu zł miesięcznie. W Smart Banku zapłacimy za miesięczne prowadzenie znacznie mniej a może nawet 0 zł ponieważ i taka oferta znajduje się w ofercie. Czy to nie idealna opcja – nie płacić miesięcznych prowizji za prowadzenie konta, mieć możliwość wykonywania darmowych przelewów do ZUS czu US? Piękne ale i prawdziwe pod warunkiem że zapoznamy sie bliżej z ofertą Smart Banku.

 

Konto bankowe dla nowej firmy

Zaczynając działalność gospodarczą musimy pomyśleć również w jakim banku założymy konto firmowe. Na szczęście w dzisiejszych czasach to zadanie mamy ułatwione ponieważ nie dość że mamy bogatą oferte banków oferujących konta bankowe to możemy się z nimi wszystkim zapoznać bez wychodzenia z domu. Jakie konto firmowe wybrać jeśli właśnie zakładamy własną działalność? Konto takie musi być na pewno tanie w utrzymaniu ponieważ wiadomo że na starcie będziemy chcieli ponosić jak najmniejsze koszty ponieważ więcej będziemy wydawać niż zarabiać. Na rynku usług finansowych nie brakuje tanich kont jednak warto dokładnie zaznajomić się z umową bo często przyciągają nas te główne slogany promujące konto a nie zawsze czytamy to co zostało napisane na dole małym druczkiem.

Ciekawą propozycją będzie na pewno konto w mBanku czyli popularne mBiznes, konto sprawdzone od wielu lat na rynku. Poza tym że posiadanie zarówno darmowe otwarcie jak i prowadzenie, bezpłatne przelewy do ZUS i US czy bezpłatne wydanie karty do ciekawą opcją która przyda się wielu właścicielom firm jest dostępny limit kredytowy zaraz po otwarciu rachunku wynoszący nawet 10 000 zł.

Oferta Deutche Bank na bezpłatne konto firmowe to dbNet Biznes z bezpłatnym prowadzeniem rachunku czyli brak miesięcznych opłat za prowadzenie, bezpłatny wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach banku, darmowe wypłaty z bankomatów czy możliwość wykonywanie darmowych przelewów internetowych w tym również do ZUS i US. Kolejną propozycją wartą odnotowania jest konto firmowe w Idea Bank, przy otwarciu którego aktualnie możemy wzbogacić się w tableta Samsung jeśli spełnimy odpowiednie warunki zawarte w umowie. Poza tym otrzymujemy konto firmowe pozbawione opłat za otwarcie i prowadzenie konta, bezpłatne wydanie karty do konta oraz bezpłatne przelewy przez internet.

Wszystkie powyższe konta możemy założyć całkowicie on-line bez wychodzenia z naszego domu czy biura.

Konto firmowe przez internet

Czy w dobie szeroko dostępnego internetu aby założyć firmowe konto bankowe musimy fatygować się wizytą w placówce banku przedstawiając zarazem szereg dokumentów? Niekoniecznie choć są jeszcze banki w ktyrych nadal tylko w ten sposób otworzymy konto bankowe pod działalność gospodarczą. Jak więc otworzyć konto firmowe w 100% przez internet?

Jednym z kont skierowanych do przedsiębiorców które założymy przez internet w prosty sposób jest Konto w Meritum Bank – Pakiet Meritum Bez Granic. Aby założyć konto nie będą nam też potrzebne dokumenty rejestrowe firmy. To jednak nie wszystkie atuty konta firmowego w Meritum banku ponieważ założenie konta otwiera nam szereg innych udogodnień. Piewrwszym z nich jest niewtpliwie brak miesięcznych opłat za prowadzenie konta. Otrzymujemy również możliwość wykonywania bezpłatnych przelewów przez internet, nie będziemy również ponosić opłat za wypłaty z bankomatów na terenie naszego kraju.

Ciekawą opcją szczegółnie dla osób robiących interesy również poza granicami naszego kraju jest możliwość prowadzenia za darmo dowolnej liczby kont w innej walucie takiej jak PLN, EUR, USD, CHF, GBP, NOK, SEK, DKK, CZK.

Prowadząc firme płacimy co miesiąc obowiązkowe składki ZUS czy odprowadzamy podatek do Urzędu Skarbowego – tutaj mamy okazje dokonywania takich przelewów bezpłatnie. A co najlepsze aby skorzystać z wszystkich tych udogodnień oferowanych w ramach konta firmowego przez internet Meritum Bez Granic nie musimy spełniać wymagań dotyczących utrzymania minimalnego salda czy wpłat stałych. Aby założyć konto możemy wypełnić wniosek o otwarcie konta przez internet

Kredyt na rozpoczęcie działalności w koncie – 10 000 na start

Osoby zakładające w dzisiejszych czasach działalność gospodarczą w zasadzie nie muszą specjalnie niepokoić się faktem czy ich pomysł na biznes wypali czy też nie. Osoby startujące z własną firmą mają dziś ułatwione zadanie, mają możliwość otrzymania bezzwrotnej dotacji na rozpoczęcie działalności z urzędu pracy, płacenia znacznie niższego zusu niż osoby które działalność gospodarczą prowadzą już od kilku lat. Do tego znacznie łatwiej mogą uzyskać kredyt na rozpoczęcie działalności czyli popualrny kredyt na start czyli kredyt na rozpoczęcie działalności firmy który oferuje już kilka banków np. FM Bank, Idea Bank, ING czy mBank z któego ofertą zapoznamy się dzisiaj bliżej.

W zasadzie oferta mBanku to najbardziej ekspresowa oferta otrzymania gotówki na start firmy. Pierwszym krokiem jest otwarcie w mBanku drogą internetową konta mBiznes przeznaczonego dla włascicieli firm, zarazem po podpisaniu umowy mamy możliwość otrzymania limitu kredytowego w wysokości 10 000 zł dostępnego zaraz po otwarciu rachunku bez wymaganych zabezpieczeń.

Warto również o dodatkowych udogodnieniach jakie niesie ze sobą posiadanie konta firmowego mBiznes w mBanku ponieważ otwierając własną firme wiadomo że będzie nam potrzebne dobre konto bankowe. Konto zakładamy oczywiście bezpłatnie, również jego prowadzenie jest pozbawione prowizji a więc nie płacimy żadnych miesięcznych opłat. Dużym plusem jest możliwość wykonywanie bezpłatnych przelewów do ZUS czy US drogą internetową całkowicie bezpłatnie. Karte do konta również otrzymamy bez dodatkowych kosztów z naszej strony.

Warto również wspomnieć że w ramach konta mBiznes możemy wykonywać przelewy ekspresowe, czyli przelewy które dosłownie w ciągu kilku minut mogą się pojawić na koncie naszego kontrahenta.

Otwarcie konta mBiznes z limitem kredytowym to szybki i prosty sposób na pozyskanie funduszy na rozpoczęcie działalności gospodarczej – wypełniamy wniosek o otwarcie konta przez internet, bank dostarcza nam za pośrednictwem kuriera umowę do podisania która trafia spowrotem do banku i zaraz potem następuje aktywacja konta firmowego.

Gotówka na start firmy

Jak rozwinąć firme bez zbędnych opłat? Z pomocą przychodzi nam mBank oferując konto mBiznes konto w ramach którego mamy mozliwość otrzymania od ręki 10 000 zł na start firmy.

Nie da się ukryć że mBiznes to jedno z najchętniej otwieranych kont bankowych wśród osób prowadzących własne firmy, w szczególności tych korzystających często z internetu. Otwierając konto bankowe dla firm w mbanku możemy liczyć na bezpłatne prowadzenie jak i otwarcie konta. Dodatkowo mamy możliwość wykonywania bezpłatnych przelewów przez internet jak również telefon komórkowych czy popularny w ostatnim czasie smartfona. Otrzymujemy bezpłatnie karte do konta oraz możemy bezpłatnie wpłacać gotówke na nasze konto w tzw. wpłatomatach.

Nie trzeba wspominać dodatkowo że dostęp do konta mamy 24 godziny na dobe przez 7 dni w tygodniu.

I jak wspomnieliśmy na samym początku zakładając konto biznesowe w mBanku otrzmujemy limit kredytowy w wysokości 10 tysięcy złotych bez zabezpieczeń zaraz po otwarciu rachunku co jest idealną opcją dla osób startującymi z własnymi firmami lecz nie tylko. Zawsze możemy zamknąć nasze konto bankowe w banku z którego usług nie do końca jesteśmy zadowoleni i otworzyć sobie nowe lepsze konto w mBanku choćby po to by ponosić mniejsze opłaty. Uprzedzając waszee pytania, aby otrzymać limit na koncie nie jest konieczne przesyłanie żadnych dokumentów finansowych

 

Gdzie po kredyty bankowe dla firm? | Pożyczki pozabankowe dla osób prowadzących działalność | Konta bankowe dla firm | Kredyt dla nowych firm | Leasing samochodu używanego | Odzyskiwanie długów | Faktoring dla firm | Jak założyć własną firmę? | Księgowość w firmie | Chwilówki również dla firm? | Kredyty obrotowe | Pieniądze na założenie własnej firmy