Faktoring dla firm czyli pieniądze w zamian za fakturę

 

Kredyty nie są jedynym sposobem, aby uzyskać pieniądze z banku. Obecny asortyment jest tak szeroki, że każdy może wybrać coś w zależności od potrzeb finansowych. Dość powszechnym sposobem realizacji dużych projektów przemysłowych, jak również sposobem na szybkie uzupełnienie kapitału obrotowego spółki jest finansowanie bankowe.

Banki oferują zróżnicowany zestaw usług i produktów, z których każdy przedsiębiorca może wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie. Z pełnego zakresu usług bankowych na wyróżnienie zasługują: krótkoterminowe finansowanie w formie kredytu lub pożyczki, linii kredytowej, transakcje z możliwością odkupu towarów, średnio-i długoterminowe kredyty w postaci umorzonych pożyczek, kredytów inwestycyjnych, project finance, factoring. Różne rodzaje finansowania bankowego wymagają innego podejścia do kwestii jakimi są kredyty. Jest wymagany inny zestaw dokumentów potwierdzających wypłacalność kredytobiorcy, jak również różne harmonogramy możliwych płatności. W zależności od rodzaju firmy, można korzystać z najbardziej atrakcyjnego sposobu jej finansowania przez bank.

Na przykład, wśród firm działających w handlu detalicznym, najbardziej popularne jest finansowanie na rachunku bieżącym i faktoring dla firm produkcyjnych, kredyt na rachunku bieżącym, różne linie kredytowe. Na płaszczyźnie handlu i firm transportowych najlepszą metoda będzie finansowanie bankowe w postaci kredytów inwestycyjnych.

Na czym polefga faktoring dla firm i jakie zyski może przynieść naszej firmie?

Nie da się ukryć że skorzystać na nim mogą głównie firmy które stopsują długoterminowe terminy płatności a więc 90, 120 czy nawet 180-dniowe. Takie firmy, wystawioną fakturę mogą jakby odsprzedać firmie świadczącej usługi faktoringu po ustalonej kwocie, nieco niższej od tej na którą opiewa faktura. Dzięki temu pieniadze za wystawioną fakturę możemy mieć od ręki i nie musimy na nią czekać tak długi okres czasu. Może to pomóc w zapewnieniu płynności finansowej naszej firmy. Faktoring jest oferowany przez firmy się w tym specjalizujące ale również przez banki, szzcególnie te które specjalizują się w bankowości skierowanej do przedsiębiorców a więc takie jak Idea Bank czy Biz Bank.

Faktoring jest nowoczesną usługą finansową która daje bezpośredni i natychmiastowy dostęp do "zamrożonej" gotówki z faktury którą wystawiliśmy. Jak podkreśla przykładowo Biz Bank - finansowaniem faktoringowym można objąć odbiorców zarówno krajowych jak i zagranicznych a więc obsługuje on należności wystawione w PLN, EUR, USD, GBP i CHF.

 

Gdzie po kredyty bankowe dla firm? | Pożyczki pozabankowe dla osób prowadzących działalność | Konta bankowe dla firm | Kredyt dla nowych firm | Leasing samochodu używanego | Odzyskiwanie długów | Faktoring dla firm | Jak założyć własną firmę? | Księgowość w firmie | Chwilówki również dla firm? | Kredyty obrotowe | Pieniądze na założenie własnej firmy