Odzyskiwanie długów czyli skuteczna windykacja

 

Usługi firm windykacyjnych które oferują skuteczną windykacje cieszą sie co raz większą popularnością i nie ma co się temu dziwić. W dzisiejszych czasach powstają całe rzesze firm, dużoz nich dzięki popularnej dotacji dla osób bezrobotnych i tańszemu zusowi na start. Niektóre z tych firm tak szybko jak się pojawiają tak też szybko znikają, inne dalej działąją pomimo tego że wpadają w pętle problemów finansowych, przestają płacić rachunki czy faktury od kontrahentów.

Jak można odzyskać dług od firm?

Skuteczna windykacja to taka która umożliwia szybkie ściągniecie należności od naszego dłużnika. Na terenie naszego kraju działa wiele firm windykacyjnych pomagających w odzyskiwaniu należności. Wśród tych bardziej znanych firm wymienić można takie nazwy jak Kruk, Kaczmarski Inkasso czy Krajowy Rejestr Długów.

W przypadku Kaczmarski Inkasso usługi windykacyjne odbywają się droga postępowania polubownego, sądowego, przedegzekucyjnego oraz egzekucyjnego. Firma ta wykorzystuje wiele narzędzi by odzyskać utracony dług począwszy od telefonów i pism przez wizyte negocjatora, detektywa po sprawę w sądzie i komornika.

Krajowy Rejestr Długów to chyba najbardziej znana nazwa na rynku usług windykacyjnych, z której korzysta duża liczba klientów m.in za sprawą znanego programu Rzetelna Firma, zrzeszającego najbardziej rzetelne firmy. W przypadku odzyskania należności przez KRD nie ponosimy prowizji z tego tytułu, jednak płacimy mesięczny abonament. Dodatkowo posiadamy możliwość sprawdzenia naszego obecnego lub przyszełgo kontrahenta za pomocą bazy dłużników KRD jak i możliwość dopisania dłużnika do rejestru KRD.

Masz problem z dłużnikiem? Zgłoś się do Krajowego Rejestru Długów

 

Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A. to usługi oferowane przez firmę Kruk, którą to niektórzy z Was mogli poznać choćby za sprawą reklam w telewizji. Podobnie jak w KRD mamy tu możliwość sprawdzanie i monitorowanie aktualnych jak i przyszłych kontrahentów a poza tym firma oferuje usługi skutecznej windykacji, odzyskując należności od naszych dłużników.

Warto wspomnieć że nawiązując np. współprace z KRD czy ERIF otrzymujemy dodatkowo pieczątke z nazwą firmy windykacyjnej która w przypadku nie regularnych płatności podejmuje stosowne działania. Pieczątke taką będziemy mogli umieszczać na wystawianych przez nas fakturach co ma zdyscyplinować naszych kontrahentów do termimnowych płatności.

Wpisanie do KRD

Jak wpisać osobe lub firme które zalega nam pieniądze za zaległą fakture vat do rejestru dłużników? Jeśli mamy problemy z firmami które pomimo upomnień wysyłanych czy to mailowo, czy na piśmie oraz telefonicznie nadal nie regulują wobec nas swoich obowiązań, warto w tym przypadku pomyśleć o nawiązaniu współpracy z KRD czyli Krajowym Rejestrem Długów.

Z KRD współpracują tysiące firm począwszy od tych najmniejszych nawet jednosobowych firm po te największe – operatorzy telekomunikacyjni, przewoźnicy kolejowi czy dostawcy różnego rodzaju usług infomatycznych. Dzięki tej współpracy firmy te są w stanie odzyskać należne im pieniądze za świadczone usługi. Wpisanie do KRD powoduje że firma która trafi na liste dłużników ma problemy z nawiązaniem kolejnych umów czy zaciągnięciem kredytów w banku. Firma taka traci wiarygodność w oczach kontrahenta, firmy nie chcą nawiązać współpracy z nierzetelnymi nie wypłacalnymi przedsiębiorstwami które trafiają na listy dłużników.

Jak można dopisać firme do rejestru dłużników? Odzyskiwanie długów z KRD

Jeśli mamy nie opłacone faktury vat wystawione naszym konrahentom, nie ważne czy wystawione kilka miesięcy temu czy kilka lat temu skontaktujmy się z konsultantem KRD za pomocą formularza kontaktowego podając nasza dane kontaktowe. W kolejnym kroku skontaktuje się z nami pracownik KRD który przedstawi nam szczegółową oferte współpracy. W ramach nawiązanej współpracy będziemy mogli bezpłatnie dopisywać firmy zalegajace nam z płatnościami. Dodatkowo otrzymamy pieczątke informującą że jesteśmy firmą współpracującą z Krajowym Rejestrem Długów którą będziemy mogli przystawiać na wystawianych przez nas rachunkach czy fakturach. Będzie to informacja dla naszego kontrahenta że w przypadku nie regularnych wpłat może on trafić do rejestru dłużników KRD.

Dzięki współpracy z KRD możemy również sprawdzać naszych bieżących oraz przyszłych kontrahentów w bazie KRD czy nie zalegają oni z płatnościami innym firmom.

Jak się okazuje większość dłużników ponieważ az 85% spłaca swoje zoobowiązania po dopisaniu do KRD. Według aktualnych danych kwota odzyskanych pieniędzy przez KRD to ok. 12 miliardów złotych.

Jeśli zmagasz się z problemami z dłużnikami - Zgłoś się do Krajowego Rejestru Długów

Dopisanie do Rejestru Dłużników – ERIF

W Polsce mamy kilka tzw. platform wymiany informacji gospodarczej, jedne z większych to Krajowy Rejestr Długów oraz Rejestr Dłużników ERIF. Jeśli posiadamy przedsiębiorstwo i mamy kilku nie uczciwych kontrahentów którzy zalegają nam z płatnościami, to możemy zlecić dopisanie ich do Rejestru Dłużników.

Rejestr Dłużników ERIF to jedne z większych narzędzi dzięki któremu możemy sprawdzić naszego kontrahenta np. czy już wcześniej miał problemy z płatnościami, czy aktualnie posiada jakieś nie uregulowane zoobowiązania finansowe. Jeśli firmy nie regulują wobec nas zoobowiązań wynikające np. z wystawionych faktur to mamy możliwość dopisania tego typu kontrahenta do rejestru dłużników.

Tym samym utrudniamy takim osobom swobodne działanie a krok taki stanowi również ostrzeżenie dla inncyh firm, by nie współpracować z tego typu firmą która nie wywiazuje sie ze swoich zoobowiązań. Tego typu firmy poza tym że będą miały w przyszłości problem z pozyskaniem kontrahentów będąc w bazie dłużników, będą miały problem np, z usyskaniem kredytu w banku czy leasingu. Dlatego też firmy które trafiły do Rejestru Dłużników często regulują swoje zaległe płatności.

Samo dopisanie dłużnika do Rejestru Dłużników ERIF jest bezpłatne a szczegółowe informacje na temat rejestru oraz dopisania dłużnika uzyskamy po wypełnieniu krótkiego formularza kontaktowego.

 

Gdzie po kredyty bankowe dla firm? | Pożyczki pozabankowe dla osób prowadzących działalność | Konta bankowe dla firm | Kredyt dla nowych firm | Leasing samochodu używanego | Odzyskiwanie długów | Faktoring dla firm | Jak założyć własną firmę? | Księgowość w firmie | Chwilówki również dla firm? | Kredyty obrotowe | Pieniądze na założenie własnej firmy