Kredyt dla nowych firm - na start!

 

Czy osoby otwierające własną działalność gospodarczą mogą liczyć na uzyskanie kredytu bankowego wraz z pierwszymi dniami prowadzenia własnej firmy?

Osoby rozpoczynające prowadzenie działalności gospodarczej w dzisiejszych czasach mogą liczyć na szereg udogodnień i ułatwień, których nie miały osoby zakładające firmy choćby 10 lat temu lub więcej. Obecnie osoba zakłądająca firmę ma możliwość płacenia niższego zusu przez pierwsze 24 miesiace, może ubiegać się również o dotacje z urzędu pracy jeśli jest osobą bezrobotną. Dotacja taka może wynieść około 20 tysięcy złotych i jest bezzwrotna a możemy ją przeznaczyć na cele związane z prowadzoną działalnością.

 

Obecnie planując otwarcie warsztatu samochodowego, własnej restauracji czy pizzeri lub agencji reklamowej możemy skorzystać z kredytów dla nowych firm, dostępnych już od pierwszego dnia działalności bez konieczności przedstawiania dokumentów finansowych.

Kolejny popularny produkt oferują młodym firmom i młodym przedsiębiorcom – banki. Mowa tu oczywiście o kredytach na start, czyli kredytach o które mogą się ubiegać nawet osoby będące właścicielami świeżo „upieczonych” firm. Na dzień dzisiejszy tego rodzaju kredyty dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą oferuję około dziesięciu banków. Jednym z głównych warunków uzyskania kredytu jest prowadzenie działalności nie dłużej niż 12 miesięcy, jeśli chodzi o minimalny okres to nie ma takiego limitu choć w niektórych bankach może to wyglądać inaczej.

Popularne banki udzielające kredyty na start to Idea Bank, Biz Bank czy Tax Care, trzy instytucje bankowe które specjalizują się w firmowych finansach.

Jaką kwotę możemy uzyskać w ramach kredytu na start? Uzależniona jest ona oczywiście od banku w którym będziemy zaciągać taki kredyt. Na jeden z większych startowych kredytów możemy liczyć w Idea Bank – tam możemy liczyć na kwotę nawet 200 tysięcy złotych. W większości banków są to maksymalne kwoty rzędu 10-30 tysięcy złotych.

Jakie dokumenty są potrzebne by uzyskać kredyt na start? Na pewno będą na potrzebne wszystkie dokumenty które otrzymaliśmy przy zakładaniu działalności czyli wpis do ewidencji, regon orz NIP. Poza tym będzie nam potrzebny przygotowany, uproszczony biznesplan, na podstawie którego bank będzie mógł ocenić nasz prognozowany dochód i w zależności od tego zdecydować o przyznanej kwocie kredytu.

Kredyty i pożyczki na start firmy

Kredyt na start firmy to konieczność dla wielu początkujących biznesmenów. Tym, którzy nie mogą liczyć na pomoc rodziny lub znajomych, nie posiadają oszczędności - pozostaje zwrócenie się do banku o przyznanie pożyczki. Faktem jest, że nie wszystkie banki mają w swojej ofercie produkty dla nowo powstałych firm - jest to spowodowane zbyt dużym ryzykiem, jakim jest przyznanie pożyczki firmie, która nie jest ustabilizowana finansowo. W związku z tym uzyskanie kredytu na start firmy może okazać się trudne do zrealizowania.

Istnieją jednak banki, które udzielają kredytów na start firmom bez stażu rynkowego. Są to zazwyczaj niewielkie kwoty. Na nieco większe sumy mogą liczyć przedsiębiorstwa z niewielkim stażem - do 6 lub 12 miesięcy działalności. W tym przedziale banki oferują znacznie większą ilość różnych produktów, którymi przedsiębiorcy mogą być zainteresowani. Bardzo ważnym elementem jest posiadanie pozytywnej historii kredytowej, gdyż bank przed przyznaniem pożyczki dokładnie sprawdza czy kredytobiorca nie jest zadłużony. Przy wyborze kredytu na start firmy należy konkretnie określić cel, na jaki pożyczka zostanie przeznaczona - można posłużyć się tutaj biznes planem. Kredyt dla nowo powstałej firmy nie jest więc czymś niemożliwym.

Początkujący przedsiębiorcy muszą zmierzyć się z wieloma przeszkodami, jednak uzyskanie kredytu na start firmy jest jak najbardziej możliwe do zrealizowania, co może stanowić niebywałe ułatwienie na początku funkcjonowania działalności.

Źródło: Kredyty dla nowych firm w Portfel24

 

Gdzie po kredyty bankowe dla firm? | Pożyczki pozabankowe dla osób prowadzących działalność | Konta bankowe dla firm | Kredyt dla nowych firm | Leasing samochodu używanego | Odzyskiwanie długów | Faktoring dla firm | Jak założyć własną firmę? | Księgowość w firmie | Chwilówki również dla firm? | Kredyty obrotowe | Pieniądze na założenie własnej firmy