Gdzie po kredyty bankowe dla firm?

 

Kredyt dla firm jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla tych przedsiębiorców, którzy poszukują dodatkowego źródła finansowania, jednak trzeba przeanalizować bardzo dokładnie ten krok, ponieważ często takie dofinansowanie wiąże się ze zobowiązaniem na bardzo długi okres i odsetkami. Przed decyzją skorzystania z możliwości kredytów dla firm należy poszukać innych możliwości – tańszych. Jednak finansowanie przez bank w wielu przypadków jest najszybszą drogą pozyskania niezbędnych środków finansowych.

Kredyt na start dla nowych firm

Zaczniemy od początku czyli od firm które zaczynają swoje pierwsze kroki oraz osób które dopiero rozpoczęły działalalność gospodarczą, które mają już w ręku wpis do ewidencji potwierdzający założoną DG ponieważ również dla takich osób przeznaczone są kredyty na start. Na jaką kwotę kredytu możemy liczyć otwierając własną firmę – to zależne jest już od banku i kwota taka wynosi od 10 tysięcy złotych do

nawet 200 tysięcy złotych. W przypadku mniejszych kwot kredyt udzielany jest na podstawie uproszczonego biznes-planu, jeśli jednak chcemy starać się o wyższą kwotę np. powyżej 30 000 zł będą nam potrzebne dodatkowe zabezpieczenia np. hipoteczne.

 

Kredyt gotówkowy dla firm

Najbardziej popularne kredyty wśród firm działające na podobnych zasadach jak tradycyjne kredyty gotówkowe z tą różnicą że kredytygotówkowe dla firm przeznaczone są na dowolne wydatki ale związane z prowadzoną działalnością gospodarczą. Są one dostępnezarówno dla nowych firm jak i firm dłużej działających już na rynku. Kwoty takich kredytów na firme uzależnione są od naszej zdolności kredytowej.

Kredyt hipoteczny dla firm

Podobnie jak kredyt gotówkowy tak i kredyt hipoteczny podobny jest do tradycyjnego kredytu hipotecznego. Przeznaczony może on być np. na zakup nieruchomości, rozbudowe naszej firmy czy budowe nowego budynku. Jeżeli jesteśmy osobą wykonującą wolny zawód np. lekarzem czy stomatologem i chcemy wykonywać zawód w naszym mieszkaniu, kupując lub chcąc wybudować dom, możemy również starać się o tego typu kredyt hipoteczny. Maksymalna kwota takiego kredytu może wynosić nawet do 2 milionów złotych.

Kredyt inwestycyjny dla firm

Kredyt inwestycyjny jak sama nazwa wskazuje przeznaczony jest na inwestycje związane z prowadzoną działalnością a więc może ona być przeznaczona na zakup nowych maszyn, urządzeń czy samochodów. Ogólnie rozróżnia się trzy rodzaje kredytów inwestycyjnych: kredyt na wyposażenie, kredyt na restrukturyzacje oraz kredyt na zakup lub budowę obiektów przemysłowych.

Leasing dla firm

Na sam koniec warto wspomnieć również o innej formie finansowania jaka jest bardzo popularna wśród firm, mowa o leasingu. Jak najprościej wyjaśnić pojęcie leasingu? W jego ramach nabywamy prawo do korzystania z danej rzeczy (mogą to być maszyny czy nowy samochód) na określony czas i na określoną umowe, płacąc opłaty ratalne.

Gdzie po kredyt na firmę?

Aktualnie wiele firm poszukuje różnych sposobów na finansowanie bieżących potrzeb związanych z prowadzoną działalnością. I tak może to być rozbudowa lub budowa nowego budynku firmy, zakup nowych maszyn, sprzętu czy narzędzi.

Na rynku jest wiele banków oferujących kredyty dla firm, nie wszystkie jednak oferują kredyty na łatwych i przejrzystych warunkach. Jeśli prowadzimy działalność gospodarczą i poszukujemy łatwy kredyt dla firm to warto zwrócić uwagę na ofertę banków Idea Bank oraz Biz Bank (dawny FM Bank). Są to dwie instytucje bankowe których oferta skierowana jest wyłącznie dla przedsiębiorców.

Co oferują te banki, nam – przedsiębiorcom? Wszystko zależy od naszych potrzeb, możemy otrzymać kredyt na rozpoczęcie działalności, kredyt inwestycyjny, gotówkowy bądź też hipoteczny.

Tak dla przykładu firmy zainteresowane standardowym kredytem gotówkowym w Idea Banku mają możliwość otrzymania do 3 milionów złotych, oczywiście pod warunkiem że spełnimy wszystkie kryteria związane z naszą zdolnością kredytową. Ta jest oceniana na podstawie osiąganych dotąd dochodów które mogą pochodzić z różnych źródeł a więc zarówno prowadzona działalność jak też np. dodatkowe umowy zlecenia.

Jest on przeznaczony dla osób które prowadzą działalność już od przynajmniej 6 miesięcy. Jeśli kredyt ten chcemy przeznaczyć na zakup nieruchomości może on być spłacany nawet przez 20 lat, jeżeli na inny cel to udzielany jest na maksymalnie 10 lat.

Inna propozycja to łatwy Kredyt Ekspresowy w Bi banku którego główne atuty to łatwe i przejrzyste procedury udzielenia kredytu. Maksymalna kwota kredytu jaką możemy otrzymać w ramach kredytu ekspresowego to 30 tyś zł na okres do 36 miesięcy. Przeznaczony jest on dla osób które prowadzą działalność nie krócej niż 12 miesięcy. Przy udzielaniu kredytu nie są wymagane zaświadczenia z ZUS i Urzędu Skarbowego.

Kredyt na rozwój firmy

Nie da się ukryć że kredyt na rozwój firmy, nie jest kredytem który jest łatwo i chętnie udzielanym kredytem przez banki. Pomimo tego że na dzień dzisiejszy tego rodzaju kredyt udziela już ok 10 banków w Polsce, to nie we wszystkich bankach mamy równe szanse na otrzymanie takiego kredytu.

Do kogo skierowany jest kredyt na rozwój firmy? Jest on przeznaczony dla osób rozpoczynajacych prowadzenie działalności gospodarczej czyli w skrócie dla osób które ruszają z własną firmą.

Jedną z instytucji które posiadają w swej ofercie kredyt na start jest Tex Care. W ramach kredytu na różwój firmy mamy możliwość otrzymania kredytu w wysokości nawet do 200 tysięzy złotych.

Jak oceniana jest nasza zdolność skoro nie mamy dokumentów potwierdzających nasze dochody? Zdolność kredytowa w tym przypadku oceniana jest na podstawie prognozowanych dochodów który obliczany jest na podstawie przedstawionego uproszczonego biznesplanu. Maksymalny okres spłaty kredytu w przypadku kredytów na start może wynieść do 20 lat.

Kredyty dla firm jako dodatkowe źródło finansowania

Wiele osób prowadzących działalność gospodarczą w pewnym etapie rozwoju swojej firmy stoi przed dużym problemem. Przedsiębiorca chciałby rozwinąć bardziej swoją działalność, jednak brakuje mu wystarczających środków aby zrealizować inwestycję. Tutaj z pomocą w wielu przypadkach przychodzą banki oferując kredyty dla firm. Niestety nie każda firma ma możliwość uzyskania kredytu – powód jest prosty, nie ma odpowiedniej zdolności kredytowej aby udźwignąć zobowiązanie.

W niektórych przypadkach jest to prawdą, jednak w większości nie jest brana pod uwagę płynność finansowa, przepływy pieniężne oraz co ważne obroty firmy. W ostatnim czasie coraz więcej banków podchodzi elastycznie do zdolności kredytowej oceniając kondycję finansową całej firmy, a nie tylko wypracowany dochód. Dzięki temu coraz więcej przedsiębiorców zdobywa środki niezbędne do realizacji inwestycji. Jednym z kredytów dla osób rozpoczynających działalność gospodaczą jest Kredyt na start

 

Gdzie po kredyty bankowe dla firm? | Pożyczki pozabankowe dla osób prowadzących działalność | Konta bankowe dla firm | Kredyt dla nowych firm | Leasing samochodu używanego | Odzyskiwanie długów | Faktoring dla firm | Jak założyć własną firmę? | Księgowość w firmie | Chwilówki również dla firm? | Kredyty obrotowe | Pieniądze na założenie własnej firmy