Leasing samochodu używanego

 

Prowadząc własną działalność gospodarczą i generując już większy zysk a będąc przy tym zainteresiwanym zakupem nowego lub używanego samochodu warto u pomyśleć o leasingu. Pod tym kątem mamy szeroki wybór firm leasigowych, specjalizujących się w leasingowaniu nie tylko samych pojazdów zarówno osobowych jak i ciężarowych ale również maszyn i urządzeń niezbędnych do działalności firmy. Tego rodzaju firm nie brakuje na naszym rynku i jest ich prawie tyle co samych banków, któe zesztą też są mocno zaangażowane w temat udzielania leasingu małym i średnim firmom. Warto przy tym zaznaczyć że niektóre z nich oferują leasing wyłącznie na nowe samochody, nie brakuje jednak i takich w których uzyskamy leasing na zakup samochodów używanych. W przypadku tych ostatnich istnieje jednak limit wieku pojazdu.

Leasing na samochód używany - jaki wiek samochodu?

Jeśli planujemy zakup samochodu 5-6 letniego z okresem leasingu np. do 4 lat to taką oferte znajdziemy w ofercie Getin Leasing, który oferuje jeden z dłuższy okresów leasingowych dla firm. Suma wieku samochodu oraz okresu leasingowania nie może przekroczyć łącznie 10 lat a więc przykładowo jeśli chcemy wziąść w leasing samochód z 2007 roku (6-letni samochód) to będziemy mogli tego dokonać pod warunkiem że okres leasingowania takiego samochodu zamknie się w 4 latach czyli 6 to wiek pojazdu +4 to okres leasingu.

 

Getin oferuje leasing zarówno na samochody osobowe, ciężarowe jak również autokary. Z oferty leasingu mogą skorzystać zarówno firmy istniejące już od lat na rynku jak również nowo powstałe firmy działające przynajmniej 3 miesiące. Te jednak będą musiały dokonać większej wpłaty wstępnej w ustalonym wcześniej procencie. Maksymalny okres leasingu w Getin wynosi 84 miesiące.

Kolejną znaną firmą która oferuje również leasing samochodów używanych jest EFL oferująca szeroką ofertę leasingu począwszy od samochodów osobowych, przez ciężarowe po leasing maszyn i urządzeń. Podobną ofertę znajdziemy również w

Masterlease oferująca zarówno leasing samochodów używanych jak i nowych. W ich przypadku maksymalny okres finansowania to 5 lat. Firma Masterlease zapewnia również ubzepieczenie i koordynacje likwidacji szkód komunikacyjnych.

Jednym z bardziej znanych przedsiębiorcom banków jest Idea bank, który posiada szereg produktó finansowych skieroanych do osób prowadzących własne przedsiębiorstwa. Oferta leasingu w Idea Banku jest bardzo zbliżona do oferty Getin Banku ponieważ bank oferuje tu leasing w ramach którego suma weku samochodu używanego jak również łączna liczba rat leasingowych nie może przekroczyć 10 lat. Wartym odnotowania faktem który rzucił nam się w oczy jest leasing na samochody już od kwoty 3500 zł netto.

Kalkulator leasingowy

Aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę leasingu warto w tym celu skorzystać z porówywarki ofert leasingowych. Takim narzędziem jest inteligentny system WezLeasing dzięki któremu w prosty i szybki sposób sprawdzimy najlepsze oferty wśród firm leasingowych na interesujący nas przedmiot leasingu.

Za pomocą głównej strony WezLeasing znajdziemy kalkulator leasingowy który umożliwi nam obliczenie poglądowej raty leasingowej. W pierwszej kolejności wprowadzimy interesujący nas przedmiot leasingu – może to być zarówno samochód (osobowy, ciężarowy czy dostawczy) jak też maszyny i urządzenia z różnych branż takich jak piekarnie, drukarnie czy maszyny budowlane, jak również sprzęt medyczny.

Poza podmiotem który chcemy leasingować podajemy również rok produkcji, wartość netto, jaka będzie opłata wstępna oraz ilość rat jaką jesteśmy zainteresowani. Po poprawnym podaniu tych danych system przedstawi nam najlepsze oferty leasingu z wielu różnych instytucji i banków.

Z kalkulatorem leasingowym dostępnym na WezLeasing współpracuje kilkadziesiąt instytucji specjalizujących się w leasingu takich jak Getin Leasing, Raiffeisen Leasing, Siemens, VB Leasing, czy Impuls Leasing. Dzięki wielu dostępnym instytucjom u których możemy porównać warunki raty leasingu będziemy mieli pewność że otrzymamy najbardziej odpowiednią oferte i będziemy mieć w czym wybierać.

Dodatkowym narzędziem na stronie jest kalkulator dający możliwość sprawdzenia zdolności kredytowej naszej firmy oraz szereg porad ekspertów którzy pomogą nam zabezpieczyć wierzytelności z umowy leasingu czy podpowiedzą nam w temacie amortyzacji leasingu jak również kosztów uzyskania przychodów w leasingu.

 

Gdzie po kredyty bankowe dla firm? | Pożyczki pozabankowe dla osób prowadzących działalność | Konta bankowe dla firm | Kredyt dla nowych firm | Leasing samochodu używanego | Odzyskiwanie długów | Faktoring dla firm | Jak założyć własną firmę? | Księgowość w firmie | Chwilówki również dla firm? | Kredyty obrotowe | Pieniądze na założenie własnej firmy