Problem z kredytem z powodu BIK

 

Wiadomo że gdy jesteśmy w finansowej potrzebie to udajemy się do banku, żeby pożyczyć trochę dodatkowej gotówki. Nie zawsze jest to jednak możliwe, ponieważ problemem stojącym na drodze w celu uzyskania dodatkowej gotówki w banku, może okazać się negatywna historia kredytowa w BIK.

Skąd się bierze zła historia kredytowa w bazach BIK czyli w Biurze Informacji Kredytowej? Nie ma tu żadnych tajemnic ponieważ każdy z nas może tam trafić, jeśli wcześniej braliśmy jakiś kredyt czy jakiś sprzęt typu telewizor czy nową lodówkę kupowaliśmy na raty. Nasza historia kredytowa a więc informacje na temat spłacanych wcześniej kredytów widoczne są w bazach BIK dla każdego banku, w którym pytamy o kredyt. Bank może więc zweryfikować nasze dane pod kątem tego, czy wcześniej w terminie opłacaliśmy raty kredytu, czy też może zdarzały nam się jakieś opóźnienia w jego spłacie. Jeżeli opóźnienia w spłacie rat kredytu były znaczące i wynosiły więcej niż 30 dni to może się okazać że nasza historia kredytowa w BIK jest negatywna. To może oznaczać, że banki nie będą chciały udzielić nam kredytu ponieważ uznają nas za osobę mało wiarygodną pod kątem terminowej spłaty.

firmy pozabankowe

Na szczęście w dzisiejszych czasach negatywna historia kredytowa w BIK nie musi całkowicie przekreślać naszych szans na pozyskanie dodatkowej gotówki. Alternatywą w takiej sytuacji mogą okazać się firmy pozabankowe - http://www.ppozabankowe.pl/firmy-pozabankowe/ a więc pożyczki udzielane przez instytucje działające na rynku pozabankowym, niezależnie od banków. Jeżeli już jednak jesteśmy przy temacie weryfikacji to musicie wiedzieć o tym, że również firmy udzielające pożyczek pozabankowych weryfikują bazy BIK przy sprawdzaniu potencjalnego klienta pod kątem jego historii kredytowej. Jak się jednak okazuje – nie wszystkie, ponieważ większość firm pożyczkowych sprawdza dane pożyczkobiorcy, weryfikując je głównie za pośrednictwem rejestrów dłużników takich jak Krajowy Rejestr Długów czy BIG Infomonitor. Do takich baz możemy trafić za nie terminowe opłacanie rachunków i faktur różnego rodzaju od tych za energię elektryczną i wodę, przez internet i telefon po telewizję kablową.

Jeśli nie posiadamy takich zadłużeń to szanse na uzyskanie ratalnej pożyczki pozabankowej będziemy mieli u większości takich firm, oczywiście jeśli posiadamy dochody które umożliwiają nam spłatę rat pożyczki. Większość firm pożyczkowych umożliwia sprawdzenie kosztów pożyczki jeszcze przed zawarciem umowy o pożyczkę. Na spokojnie możemy więc sprawdzić sobie wysokość raty miesięcznej oraz jej łączny koszt i zdecydować się na taką opcję, która będzie dla nas najbardziej korzystna pod kątem finansowym.

Z aktualną listą sprawdzonych pożyczek pozabankowych możemy zapoznać się na jednym z serwisów przedstawiających porównanie firm udzielających pożyczki pozabankowe - www.ppozabankowe.pl

 

Gdzie po kredyty bankowe dla firm? | Pożyczki pozabankowe dla osób prowadzących działalność | Konta bankowe dla firm | Kredyt dla nowych firm | Leasing samochodu używanego | Odzyskiwanie długów | Faktoring dla firm | Jak założyć własną firmę? | Księgowość w firmie | Chwilówki również dla firm? | Kredyty obrotowe | Pieniądze na założenie własnej firmy